PODCAST č. 1: Vít Hušek: Fakultu za 30 let dobře znám a ona zná mě

Pondělí 17. říjen 2022, 20:07 – Text: Lenka Peřinová
  • Proč se doc. Hušek ucházel o post děkana a proč do volby vstupuje Řím?
  • Vytáhne nový děkan kartu ZMĚNA nebo kartu KONTINUITA?
  • Jak zasáhla pandemie a válka na Ukrajině do způsobu výuky?
  • Proč jít studovat na teologickou fakultu do Olomouce?

Odpovědi na tyto (a další) otázky poskytne posluchačům první díl nového podcastu s názvem:

VĚDOUSHI: VĚDA PRO VAŠE OUSHI, který připravil Institut sociálního zdraví Cyrilometodějské teologické fakulty UP.

V cyklu podcastů postupně představí akademiky, vědce a jejich výzkumnou a projektovou činnost. Mluvit se bude o řadě zajímavých témat: o empatii, stresu, psychoterapii, smrti, duchovním provázení, šikaně, traumatech apod.

V dalším dílu uslyšíme prof. Petera Tavela a dr. Zdeňka Meiera: posluchačům představí ideu, fungování a výsledky Institutu sociálního zdraví CMTF UP (OUSHI).

Poslouchejte:

Spotify - spustit ZDE

Apple - spustit ZDE

Vít Hušek (* 1971) působí na katedře filozofie a patrologie a je vedoucím Centra pro práci s patristickými, středověkými a renesančními texty CMTF UP. Je absolventem CMTF UP a FF UP, zahraniční zkušenosti získal během stáží na Institut Catholique de Paris a Katholische Universität Eichstätt. Docentem v oboru Teologie byl jmenován v r. 2017. Věnuje se raně křesťanské literatuře a dějinám křesťanského myšlení. Je členem Vědecké rady CMTF UP a Evangelické teologické fakulty UK a několika oborových rad na CMTF UP a Husitské teologické fakultě UK. Od září 2022 stojí v čele Cyrilometodějské teologické fakulty UP.