Cesta do Ameriky: komisařka z Fulbright programu promluví o stipendiích

Úterý 22. červen 2021, 8:51
  • Chcete pracovat na své dizertaci nebo vědeckém projektu v Americe?
  • Chcete získat dlouhodobé stipendium a žít několik měsíců za oceánem?
  • Přijďte si poslechnout informace o Fulbright programu!

Cyrilometodějská teologická fakulta zve zájemce z řad doktorandů, akademiků i široké veřejnosti na informativní setkání, které se uskuteční v pátek 25. června od 10 do 11.30 hodin v budově Na Hradě 5 v učebně UH6 (4. patro). Zájemce seznámí s možnostmi Fulbrightova programu a podmínkami pro získání stipendia.

Krátkou prezentaci představí PhDr. Kateřina Kloubová z Komise J. W. Fulbrighta v České republice. Promluví o aktuálně nabízených i zcela nových stipendiích a odpoví na veškeré dotazy z publika.

„Naším cílem je kulturní výměna mezi Českou republikou a USA. Výhodou našeho programu je veliká flexibilita – stipendista si sám určí, na jak dlouho a kam chce vycestovat, stejně jako náplň své činnosti. Zásadním kritériem výběru je zajímavý projekt, který prochází několika koly posudků. Pokud zájemce stipendium obdrží, může vycestovat i s rodinou, vyřídíme mu víza a uhradíme jejich životní náklady po dobu jejich pobytu v Americe,“ uvedla Kloubová.

Speciální Fulbright-Masarykova stipendia

Komise nabízí stipendia i pro vědce a studenty veřejně činné a pro lídry pracující v neziskových organizacích. „Stipendium je určeno pro ty, kteří se chtějí více dozvědět o způsobech, jak se lidem v nouzi pomáhá jinde. Myslím si, že Amerika má v tomto směru co učit – postupy, jaké využívají pro práci se starými lidmi nebo s mladými lidmi v problematické životní situaci mohou být pro naše stipendisty skvělou inspirací,“ dodala Kloubová.

Více zde: přiložit prezentaci

Stipendistka-akademička Fulbright programu přijela do Olomouce. Výzkum povede ve spolupráci s teologickou fakultou: https://www.cmtf.upol.cz/nc/zprava/clanek/stipendistka-akademicka-fulbright-programu-prijela-do-olomouce-vyzkum-povede-ve-spolupraci-s-teolog/

Připravila: Lenka Peřinová