Výstava ARTe: pohled do života lidí s duševním onemocněním

Pátek 22. říjen 2021, 8:51

Cyrilometodějská teologická fakulta UP zve studenty, zaměstnance i zájemce z řad veřejnosti na vernisáž výstavy ARTe, která se uskuteční 26. října 2021 v 17 hodin ve vestibulu budovy v Univerzitní ulici 22. Výstava zde bude k vidění do konce roku 2021.

Úvodní slovo pronese děkan prof. Peter Tavel, hosty přivítají také Mgr. Kristýna Jurášová za Společnost Mana a Mgr. Kristýna Kafuňková za iniciativu Na rovinu (projekt Destigmatizace).

Mezi autory vystavených obrazů patří klienti Společnosti Mana, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním. Cílem výstavy iniciativy Na rovinu s názvem Dimenze duševního zdraví je vyvracet mýty o duševním zdraví.

Výstava je jedním z bodů programu Dne duševního zdraví. Týdny pro duševní zdraví se konají po celé České republice.

Více zde: www.tdz.cz/o-tdz

Připravila: Lenka Peřinová