Teologická fakulta otevírá online kurz perštiny a arabštiny pro začátečníky

Úterý 21. září 2021, 8:51

Cyrilometodějská teologická fakulta UP nabízí studentům dva online kurzy: perštinu a arabštinu. Přihlásit se mohou zájemci napříč univerzitou. Oba kurzy jsou určeny studentům všech studijních programů, kteří se ve své praxi chtějí věnovat tématům spojeným s Blízkým východem, například studentům práva, historie, filozofie, lingvistiky nebo medicíny. Vyučování začne od pondělí 27. září 2021.

Kurz perštiny i arabštiny pro začátečníky povede rodilý mluvčí s mnohaletou praxí Ehsan Ghassem Ghabool z Ferdousího univerzity v íránském Mašhadu, se kterou teologická fakulta dlouhodobě spolupracuje. Výuka bude probíhat online formou dvakrát týdně v celkovém rozsahu pěti vyučovacích hodin, vedena bude v angličtině.

„Papuče, šála nebo tulipán jsou slova, která známe a používáme. Ne každý ale ví, že do češtiny přišla z perštiny. Nejen na tuto slovní zásobu je možné navázat v online kurzech perského jazyka. Arabská čísla známe všichni, ale v našem novém kurzu nabízíme studenům možnost doplnit si specializaci o vhled do arabského vědeckého a pracovního světa,“ dodal.

Céčkový předmět Elementary Persian Language studenti ve STAGu najdou pod zkratkou KMS/PFPER, arabštinu Elementary Arabic Language 1 pod zkratkou KMS/PARL1.

Připravila: Lenka Peřinová