Teologická fakulta nabízí studijní novinku: navazujícího magistra Teologie online

Středa 1. listopad 2023, 9:07 – Text: Lenka Peřinová

Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci přichází s nově akreditovaným studijním programem – magisterským stupněm oboru Teologie (online). Přihlášky mohou zájemkyně a zájemci o studium podávat od středy 1. listopadu 2023. Cena za přihlášku činí 790 korun.

„Nový program je zaměřen na získání hlubších teoretických poznatků v oblasti teologie. Studium vede k bádání a reflexi křesťanské nauky a křesťanské spirituality, jejího utváření v širším kontextu kulturních dějin a uprostřed jiných náboženství či spirituálních proudů,“ uvedl děkan CMTF UP doc. Vít Hušek.

Přihlášku mohou podat zájemci, kteří dosáhli bakalářského či vyššího stupně vzdělání v teologickém programu.

„Již bakalářský online program Teologie jsme otevírali s tím, že chceme připravit i příslušný navazující magisterský – za předpokladu, že se online forma studia setká s kladným přijetím. A to se stalo. Ukázalo se, že distanční studium je mnohem „komfortnější“ než kombinované, protože šetří studentům peníze i čas. Proto jsme se myšlenky na otevření navazujícího magisterského studia nevzdali, a jsme rádi, že se nám podařilo získat jeho schválení,“ prozradila garantka studijního programu doc. Ivana Vlková.

Příjímací řízení se bude skládat ze dvou kol: budoucí student nejprve absolvuje písemný online test, jenž prověří jeho znalosti z teologie. Úspěšní uchazeči pak postoupí ke druhému kolu přijímaček, a to k ústnímu pohovoru. Jeho předmětem bude zpětná analýza výsledků prvního kola a předběžná představa uchazeče o jeho dalším studiu a možné profilaci. Fakulta je připravena přijmout až 35 budoucích magistrů.

„Studenti se mohu těšit na kurzy připravené se stejnou péčí jako ty bakalářské. Při přípravě skladby studijního plánu jsme měli na mysli dva cíle: aby studenti měli možnost znovu se potkat s vyučujícími, jejichž kurzy se v bc. programu setkaly s dobrým ohlasem, s kolegy, které si oblíbili i pro jejich lidské kvality. Také chceme, aby potkali i nové tváře. Některé předměty budou vyučovány „týmově“, budou se na nich podílet externí tuzemští a zahraniční odborníci,“ dodala doc. Ivana Vlková.

Více o studijním programu: https://studium.upol.cz/Catalog/StudyPrograms?type=Subsequent#year=2024&globalId=51896&maior=8440

E-přihlášku je možné podat zde: https://prihlaska.upol.cz/prihlaska/info.xhtml

Přehled studijních programů, které teologická fakulta nabízí, najdou zájemci na www.studujcmtf.cz, v katalogu studijních programů a také na webu Univerzitní město.

Přihlášky fakulta přijímá do 15. března 2024.