Středoškoláci z Oder navštívili teologickou fakultu

Pátek 17. září 2021, 8:51

Téměř sto padesát studentů druhého a třetího ročníku Střední zdravotnické a pedagogické školy sv. Anežky z Oder navštívilo ve čtvrtek 16. září 2021 Cyrilometodějskou teologickou fakultu UP. Středoškoláci si prohlédli prostory fakulty a se zájmem si vyslechli přednášky proděkana Jiřího Pospíšila a doc. Petry Potměšilové, zaměřené především na téma speciální pedagogiky a speciální práce. Ve stejný den se zúčastnili také společné mše svaté.

„Cestu do Olomouce jsme pojali jako pouť v rámci Dne církevních škol a oslavy výročí sv. Ludmily, proto jsem rád, že jsme měli možnost navštívit také budovu teologické fakulty. Oceňujeme, že naši studenti dostali možnost si prostory fakulty prohlédnout, pro mnohé z nich šlo o první kontakt s univerzitou, a že se seznámili s možnostmi dalšího studia. Tento den měl být pro studenty oslavou, dobře prožitým dnem, obohacením – věřím, že jej takto prožili,“ vyjádřil se pedagog Michal Krenželok.

Střední zdravotnické a pedagogické školy sv. Anežky v Odrách se zaměřuje na předškolní a mimoškolní pedagogiku, pedagogiku v rámci lycea a zdravotnické obory, jakými jsou praktická sestra a ošetřovatel.

Připravila: Lenka Peřinová