Rodina a škola společně: přihlaste se na konferenci projektu FAST

Foto: archiv OUSHI
Čtvrtek 12. říjen 2023, 9:07 – Text: Lenka Peřinová

Posilování rodičovských kompetencí, zlepšování spolupráce mezi rodiči a školou, vytváření bezpečného prostředí pro děti a rodiče. To jsou hlavní cíle programu FAST (Families and Schools Together). Zaujala vás tato téma? Přihlaste se na závěrečnou konferenci pilotního projektu a poslechněte si zkušenosti týkající se zavádění inovativního programu na české školy. Konference se uskuteční 31. října 2023 v budově CMTF UP v Kateřinské ulici od 9 do 16 hodin. Je určena především pro učitele, vedení škol, policy makers, zástupce nevládních organizací i odbornou veřejnost. Účast na konferenci je zdarma.

„Konferencí vyvrcholí náš tříletý projekt, který si klade za cíl zavést na českých školách program Families and Schools Together (FAST), který má v zahraničí již třicetiletou tradici. Tento strukturovaný intervenční přístup se zaměřuje se na posilování rodičovských kompetencí, zlepšování vztahu a spolupráce rodičů a školy, napomáhá vytvářet bezpečné prostředí pro děti a rodiče a má významný vliv na budování optimálního školního klimatu,“ uvedl Mgr. Richard Kořínek, odborný garant projektu.

Konference shrne výsledky projektového týmu, kterých dosáhl díky spolupráci s partnerskými školami v Česku. Vystoupí zde zástupci zapojených škol, členové projektového týmu i rodiče, kteří se zúčastnili pilotních intervencí. Prostor dostanou také zahraniční hosté, kteří s programem FAST dlouhodobě pracují ve Velké Británii a Spojených státech amerických. Pozvání na konferenci přijali také kolegové z partnerských univerzit či zástupci české vlády. Konferenci pořádá Institut sociálního zdraví (OUSHI) Cyrilometodějské teologické fakulty UP.

Přihlášení (do 30. 10. 2023): https://forms.gle/NDo34tRoyEbCFW896

Více o programu FAST: https://www.program-fast.cz