Putovní výstava Bůh miluje cizince

středa 7. listopad 2018, 10:54 – Text: Lucie Bučková

V úterý 30. října 2018 ve vestibulu CARITAS - Vyšší odborné školy sociální Olomouc ve spolupráci s Katedrou křesťanské sociální práce Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci proběhlo zahájení putovní výstavy s názvem "Bůh miluje cizince". Bible vypráví o mnoha příbězích spjatých s vyhnanstvím. Jak bychom tedy měli k cizincům přistupovat?

Expozice přináší příběhy dávných svědků víry. Na dvanácti barevných panelech seznamuje s biblickými uprchlíky: od Abrahama a Sáry přes Josefa, Mojžíše a Rút až k Ježíšovi a prvním křesťanům. Výjimečný projekt chce do české veřejné diskuse přinést i křesťanský hlas.
V situaci, kdy jsme denně konfrontováni s odmítavými stanovisky politických reprezentantů a rychlými řešeními s nulovou tolerancí, máme jako křesťané slyšet, jaké důrazy a výzvy zní z Bible. Výstava je dvojjazyčná, česko-německá a má putovní charakter. Následně se rozjede do evangelických sborů, škol i dalších míst. Její původní verzi připravila Rakouská biblická společnost. Realizaci zajistila Českobratrská církev evangelická díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti a Gustav-Adolf-Werk e.V.

Úvodního slova se ujal magistr Jan Lukáš, farář Českobratrské církve evangelické a doktorka Selma Porobic, vedoucí Oddělení humanitárních studií a odborná asistentka na Katedře křesťanské sociální práce (CMTF UPOL).

Výstava bude přístupná veřejnosti do 19. listopadu 2018.