Máte doma nepotřebný notebook? Pomozte dětem ze sociálně slabších rodin

Ilustrační foto: pixabay.com
Pátek 23. říjen 2020, 14:30 – Text: Martin Višňa

Zapojit se do online výuky, na kterou po svém uzavření z důvodu epidemie koronaviru přešly školy, může být pro některé žáky, zejména ze sociálně slabších rodin, problém. Pomoci se jim rozhodly i studentky cyrilometodějské teologické fakulty, které aktuálně shánějí notebooky či tablety pro několik dětí z olomoucké Základní školy Svatoplukova.

„S touto školou spolupracujeme v projektu zaměřeném na zavádění sociálních pracovníků na školách, kterému se ale nyní nemůžeme efektivně věnovat. Tamní paní psycholožka a asistentka pedagoga se nám ale zmínily, že některé děti se nemohou plnohodnotně účastnit online výuky, protože nemají notebook nebo tablet. Rozhodly jsme se tedy, že s tím něco uděláme a pomůžeme těmto dětem, aby jim nescházela potřebná výuka a nebyly kvůli této situaci vyčleněny z třídního kolektivu,“ uvedla Vendula Hlavsová, studentka navazující magisterské Sociální práce – specializace Sociální práce s rodinou.

Studentky by touto iniciativou rády oslovily majitele již delší dobu nevyužívaných či postradatelných funkčních notebooků či tabletů, zda by je neposkytli k pomoci druhým. Případní dárci techniky nebo zájemci o více informací je mohou kontaktovat na e-mailu vendyhl@seznam.cz.

Zpět