Martin Fojtíček: Kdo z nás nefrčí na naději? Je to motor, který dává životu smysl

Neděle 8. říjen 2023, 15:07 – Text: Lenka Peřinová

PODCAST č. 12

• Když byste se chtěli něco dozvědět o naději, na jakou školu půjdete?
  • Kdo ví, co je to naděje? Filozofové, teologové, psychologové?
  • Na koho se obrátit, když si chci promluvit o naději?
  • Co je to „naděje hlupáků“?
  • Jak naděje ovlivňuje náš život?

Odpovědi na tyto (a další) otázky poskytne posluchačům 10. díl z cyklu VĚDOUSHI: VĚDA PRO VAŠE OUSHI. Pro „matfyzáka“ Martina Fojtíčka je naděje klíčové téma, s nímž pracuje nejen v teoretické rovině, ale především ve vztahu s klienty s duševním onemocněním v plzeňské neziskové organizaci Ledovec.

Mgr. et Mgr. Martin Fojtíček

Vystudoval matematickou statistiku, následně náboženské vědy. Deset let učil filosofii, religionistiku a logiku na plzeňských gymnáziích. Působil ve Velké Británii a na Univerzitě Palackého je na doktorandském studiu. S manželkou založil před 22 lety v Plzni neziskovou organizaci Ledovec, která pomáhá lidem s duševním onemocněním.

Všechny podcasty k poslechu zde: https://www.cmtf.upol.cz/podcasty/

Volnou sérii rozhovorů o vědě a o zajímavých myšlenkách vycházejících z vědeckých poznatků a z osobních zkušeností hostů připravuje Institut sociálního zdraví CMTF UP. V podcastech postupně představuje akademiky, vědce a jejich výzkumnou a projektovou činnost. S hostem diskutoval podcaster Martin Bergman.