Kurz Duchovní obnova k Roku modlitby 2024

Čtvrtek 1. únor 2024, 9:07 – Text: Lenka Peřinová
  • Jste duchovní nebo laik se zájmem o meditaci nad obrazy s biblickou tématikou?
  • Chcete obohatit svůj duchovní život?

Cyrilometodějská teologická fakulta UP v rámci celoživotního vzdělávání nabízí kurz s názvem Duchovní obnova k Roku modlitby 2024.

Uskuteční se ve formě čtyř setkání. Pod vedením lektorky Sr. Siardy L. Trochtové budou účastníci kurzu objevovat roviny a vrstvy uměleckých děl v souvislosti s biblickým textem.

„Absolvent se seznámí s biblickými texty vztahujícími se k modlitbě a v návaznosti na formy výtvarného zachycení tohoto tématu v průběhu staletí. Díky meditaci nad jednotlivými obrazy posílí svou schopnost objevovat vrstvy uměleckých děl,“ uvedla referentka Mgr. Edita Lukášová.

Přihlášky do kurzu fakulta přijímá do 7. března 2024. První setkání se uskuteční 9. března v budově CMTF UP Na Hradě. Účastnický poplatek činí 500 Kč.

Přihlášení zde: https://czv-up.upol.cz/cs/registration/3324/detail/terms

Termíny: 9. 3., 23. 3., 20. 4., 4. 5., vždy od 10 do 12 hodin