Kristýna Černíková: Když si sednete s psychoterapeutem, může to být vztah na celý život

Středa 18. leden 2023, 13:07 – Text: Lenka Peřinová

PODCAST č. 5

• Co to je rodinná terapie?
  • Jaké typy rodin vyhledávají terapii?
  • Jak vypadá sezení o terapeuta?
  • Kdy vyhledat jeho pomoc?
  • Jak vám s rodinnou terapií pomůže vaše zdravotní pojišťovna?

Odpovědi na tyto (a další) otázky poskytne posluchačům 5. díl cyklu podcastů s názvem VĚDOUSHI: VĚDA PRO VAŠE OUSHI. Představí se v něm psycholožka a psychoterapeutka Kristýna Anna Černíková. Jejím tématem je především rodinná terapie.

Poslouchejte zde:

Spotify: shorturl.at/bizI9

Apple: shorturl.at/bcy23

Volnou sérii rozhovorů o vědě a o zajímavých myšlenkách vycházejících z vědeckých poznatků a z osobních zkušeností hostů připravuje Institut sociálního zdraví CMTF UP. V podcastech postupně představí akademiky, vědce a jejich výzkumnou a projektovou činnost. Na řadu přijde množství zajímavých témat: empatie, stres, psychoterapie, smrt, duchovní provázení, šikana, traumata apod.

S hostem diskutoval podcaster Martin Bergman. V dalším dílu promluví o psychosomatice MUDr. Michal Kryl.

Mgr. Kristýna Anna Černíková, Ph.D.

Je psycholožka, psychoterapeutka a výzkumnice. Jednooborovou psychologii vystudovala na Univerzitě Palackého, kde pokračovala v doktorském studiu na Institutu sociálního zdraví CMTF UP. Psychoterapeutický výcvik absolvovala v INSTEP, pracuje s integrovaným gestalt přístupem. Absolvovala také Kompletní krizovou intervenci, Motivační rozhovory, Rodinné poradenství a další. V práci s klienty je pro ni důležitá lidskost a celostní přístup ke člověku.