Holky v rejži, aneb kam všude jsme se rozutíkaly za praxí...

Neděle 2. prosinec 2018, 11:19 – Text: Jana Koulová

Pondělí 3. prosinec 2018 v 15:00 až 19:30 Čajovna Kratochvíle

Za poznáním humanitární, rozvojové a komunitní práce v různých koutech světa nás zavede Oddělení humanitární studií Katedry křesťanské sociální práce CMTF UP. Připravuje prezentaci oboru Charitativní a sociální práce - specializace Mezinárodní humanitární a komunitní sociální práce dvouletý navazující magisterský obor, který se studuje v prezenční formě.

"Holky v rejži" budou vyprávět o tom, kam všude se dostaly v rámci svého předmětu Odborná praxe a jak se jim tam dařilo. Zjistíte, že zavítaly do nejrůznějších částí naší planety. Uslyšíte, jak se žije v zemi bájné Lochnessky, co nosí muslimky pod svým tradičním oblečením, dozvíte se, jaké zkušenosti studentky získaly u řady organizací. Např. u organizace pro podporu žen z etnických minorit a z centra pro pomoc lidem, kteří jsou znevýhodněni na trhu práce. V Zambii objevíte, jak fungují projekty zdravotnické péče o matku a dítě, jak pečují o sirotky v Moldavsku, co je advocacy a proč je důležitá pro humanitární práci. Dozvíte se, jak se jedné ze studentek Mezinárodní humanitární a komunitní sociální práce dařilo ve Fulneku, a že i praxe v tuzemsku může být zábavná.

V Čajovně Kratochvíle v Sokolské ulici se studentky Mezinárodní humanitární a komunitní sociální práce zaměří nejen na kulturu každé dané země, ale též na různé aspekty práce humanitárních, rozvojových, sociálních a komunitních pracovníků. Chceš se o naší specializaci a těchto profesích dozvědět více? Nebo tě zajímá některá námi navštívená země?

Přijď si s námi popovídat, dát si dobrý čaj a drobné pohoštění a zjisti, proč jsme Holky v rejži!

Detailní program:

15:00 - 15:05 Představení oboru