Den duševního zdraví: film, beseda i výstava

Pátek 8. říjen 2021, 8:51

  • Zajímají vás témata týkající se duševního zdraví?
  • Chcete nahlédnout do života lidí s duševním onemocněním?
  • Slyšeli jste o reformě psychiatrické péče v Evropě a chcete vědět více?

Cyrilometodějská teologická fakulta UP zve studenty, zaměstnance i zájemce z řad veřejnosti na Den duševního zdraví, který se bude konat ve čtvrtek 14. října 2021 v olomouckém divadle Na Cucky.

Jedním z bodů programu bude promítání filmu Paralelní životy, který pojednává o stigmatizaci lidí s duševním onemocněním a o postupné reformě psychiatrické péče v Evropě, potažmo ČR. Následovat bude beseda na téma Reforma péče o duševní zdraví.

„Půjde o moderovanou diskuzi s lidmi, kteří se pohybují v centru reformy péče o duševní zdraví, a lidmi se zkušeností s duševním onemocněním, jež jsou do reformy zapojováni. V závěru debaty bude samozřejmě prostor také pro dotazy z publika,“ láká na diskuzi organizátorka Kristýna Kafuňková.

Akci doplní také výstava obrazů pacientů, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním, a výstava od iniciativy Na rovinu s názvem Dimenze duševního zdraví, jež vyvrací mýty o duševním zdraví. V prostorách teologické fakulty bude výstava k vidění od 26. října 2021.

Den duševního zdraví v Olomouci je součástí Týdnů pro duševní zdraví, které se konají po celé České republice. Více zde: www.tdz.cz/o-tdz

Připravila: Lenka Peřinová

Zpět