Chcete být oporou nemocným? Přihlaste se do kurzu Nemocniční kaplan

Sobota 1. duben 2023, 11:07 – Text: Lenka Peřinová

Cyrilometodějská teologická fakulta UP otevírá v rámci celoživotního vzdělávání kurz Nemocniční kaplan. Je vhodný především pro poskytovatele pastorační péče ve zdravotnických a sociálních službách, kteří již v těchto službách působí. Výuka začíná 1. září 2023, ukončena bude 30. září 2024. Přihlášky už je možné posílat, fakulta je bude přijímat do 22. června 2023.

„Cílem našeho kurzu je prohloubení vědomostí získaných pregraduálním studiem teologického směru ve specifické oblasti pastorace nemocných a osvojení nových poznatků a praktických dovedností, které jsou nezbytným předpokladem pro získání odborné způsobilosti nemocničního kaplana k vykonávání pastorační péče, především v pobytových zařízeních zdravotnických a sociálních služeb,“ uvedl garant kurzu prof. Damián Němec.

Jednoroční (dvousemestrální) kurz se uskuteční formou kombinovaného studia – během 20 setkání, a to vždy v sobotu. Teologická fakulta jej nabízí ve spolupráci s Lékařskou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci, Fakultní nemocnicí Olomouc a Katolickou asociací nemocničních kaplanů v ČR. Kurz bude otevřen při přihlášení 24 uchazečů, maximálně bude přijato 30 uchazečů.

„Absolvent získá dostatečné znalosti z teologie i medicíny, které jsou nezbytně potřebné pro získání odborné způsobilosti nemocničního kaplana k vykonávání pastorační péče v pobytových zařízeních zdravotnických a sociálních služeb,“ dodal Němec.

Přihláška: https://czv-up.upol.cz/cs/registration/2870/detail/terms

Cena kurzu: 7 000 Kč

Výuka: budova CMTF UP v Univerzitní 22 a Klášter dominikánů ve Slovenské 14 v Olomouci

Kurz připravili členové Rady pro zdravotnictví České biskupské konference a Katolické asociace nemocničních kaplanů v ČR. Odpovídá požadavkům Ministerstva zdravotnictví ČR formulovaným v rámci jednání Rady pro duchovní péči ve zdravotnictví i obecnějším požadavkům Dohody o duchovní péči ve zdravotnictví uzavřenou dne 11. 7. 2019 mezi Ministerstvem zdravotnictví České republiky, Českou biskupskou konferencí a Ekumenickou radou církví v České republice.

Podrobné informace o kurzu ke stažení: pdf s přesnými instrukcemi

Veškeré informace o kurzech celoživotního vzdělávání podává Mgr. Edita Lukášová, tel. 585 637 174, e-mail: edita.lukasova@upol.cz