Aktualizováno: Knihovna UP od 22. 10. zavřena, od 26. 10. zavádí „výpůjční okno“

Pátek 23. říjen 2020, 13:21

S ohledem na aktuální nařízení Vlády ČR je od 22. 10. uzavřena Knihovna UP na Zbrojnici i všechny její pobočky na fakultách. Půjčování knih tím však nekončí. Aby si studenti a zaměstnanci UP mohli i nadále půjčovat knihy, rozhodli se zaměstnanci knihovny opět otevřít „výdejní okno“, které fungovalo již na jaře. Výdejní okno bude fungovat jak v Ústřední knihovně ve Zbrojnici, tak na jednotlivých fakultních pobočkách (vyjma FTK, která je stále v rekonstrukci).

Objednávání knih a jejich vyzvednutí bude probíhat prostřednictvím níže uvedených e-mailů nebo telefonů. Pro objednání knih je nutné uvést signatury požadovaných titulů, jméno, příjmení a rok narození, číslo ISIC karty. Jakmile budou knihy připraveny k půjčení, obdržíte e-mail s informací o tom, jak a kde si je můžete vyzvednout.

Pravidla pro půjčování:

• Je možné půjčit si i prezenční knihy, a to na dobu jednoho týdne.
  • Knihy se vracejí přednostně do biblioboxů (před vrátnicí Zbrojnice, před budovou LF, před menzou FTK nebo před budovou PřF – Envelopa). V ojedinělých případech a po předchozí domluvě je možné vrátit knihy poštou (pouze jako doporučenou zásilku).
  • Maximální počet výpůjček na čtenářském kontě studenta je 15.
  • Provoz Knihovny UP se nadále řídí platným Knihovním řádem a z něj plynoucími sankcemi za nedodržení výpůjční lhůty a pozdní vrácení knih (absenčních i prezenčních).

Jak si půjčit knihu přes „výpůjční okno“ Zbrojnice a fakultních knihoven?

Zbrojnice

Výdej objednaných knih: Po–Pá: 8:00–17:00
Pro vyzvednutí knih je potřeba se objednat přes rezervační systém. Odkaz bude zaslán e-mailem.
E-mail pro objednání knih: vypujcka@upol.cz
Kontaktní telefon: 585 631 749 | 704 856 137
U výdejového okna je možné v omezené míře využít kopírovací služby.

Britské centrum

Výdej objednaných knih závisí na individuální domluvě.
E-mail pro objednání knih: bc@upol.cz
Kontaktní telefon: 585 631 874/877

Knihovna CMTF

Výdej objednaných knih závisí na individuální domluvě.
E-mail pro objednání knih: kcmtf@upol.cz
Kontaktní telefon: 585 637 302

Knihovna FTK

Zavřeno z důvodu probíhajících stavebních prací.
Knihy z pobočky na FTK je možné objednat po předchozí e-mailové domluvě a vyzvednout u výpůjčního okna ve Zbrojnici.
Způsob, jak si knihy půjčit.

Knihovna FZV

Výdej objednaných knih závisí na individuální domluvě.
E-mail pro objednání knih: kfzv@upol.cz
Kontaktní telefon: 585 632 809

Knihovna LF

Výdej objednaných knih závisí na individuální domluvě.
E-mail pro objednání knih: klf@upol.cz
Kontaktní telefon: 585 632 963

Knihovna PřF

Výdej objednaných knih závisí na individuální domluvě.
E-maily pro objednání knih:
Envelopa – kprf@upol.cz
Holice – kprf_kbo@upol.cz
Kontaktní telefon:
Envelopa – 585 634 750
Holice – 585 634 826

Knihovna PF

Výdej objednaných knih závisí na individuální domluvě.
E-mail pro objednání knih: kpf@upol.cz
Kontaktní telefon: 585 631 791