International Teaching Week nabídne vedle zajímavých přednášek zahraničních hostů i stolní hry či tibetské tance

Neděle 15. říjen 2023, 9:07 – Text: Lenka Peřinová

Cyrilometodějská teologická fakulta UP pořádá ve dnech 30. října až 2. listopadu 2023 již třetí ročník International Teaching Week. Témata přednášek jsou mimořádně zajímavá: posluchači se dozvědí například to, jak fungují malé křesťanské komunity v Africe, v čem spočívá banalita zla v médiích nebo jak vypadá sociální práce ve válečných podmínkách Ukrajiny. Přednášky a semináře bude možné letos poprvé proložit workshopy, na kterých budou přihlášení zájemci psát články pro web, hrát edukativní stolní hry nebo tančit náboženské či tibetské tance. International Teaching Week připravuje Zahraniční oddělení CMTF UP.

„International Teaching Week nabízí studentům i široké veřejnosti možnost setkat se s odborníky ze zahraničí a poznat, jak se vyučuje na zahraničních univerzitách. Akce je také skvělou příležitostí k seznámení českých a zahraničních studentů. Tuto její společenskou stránku, tedy navazování nových kontaktů, vnímám velmi pozitivně,“ vyjádřil se proděkan pro zahraničí Dominik Opatrný.

Studenti i ostatní zájemci si mohou v programu ITW vybrat jakoukoli přednášku. Pouze na odpolední workshopy je nutné se z důvodů omezené kapacity předem přihlásit. K získání kreditů je potřebná účast na 8 přednáškách či workshopech a zápis předmětu CMF/VXTW3. Žádost o dodatečné zapsání předmětu je nutné podat do 25. 10. 2023 (stačí elektronicky e-mailem).

Program + anotace přednášek: https://www.cmtf.upol.cz/international-teaching-week/

Přihláška na workshopy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfsog5_1ExeZSuvxwksHWvE3ILBEdULCfSVOf1PqiFHhKWlHQ/viewform?usp=sf_link