3. International Teaching Week: 4 dny setkávání, 3 desítky přednášek zahraničních hostů

Úterý 7. listopad 2023, 9:07 – Text: Lenka Peřinová, Dominik Opatrný

Na teologické fakultě skončil 3. International Teaching Week: 4 dny plné přednášek a workshopů, na nichž se setkávali čeští a zahraniční akademici a studenti. Do Olomouce díky této mezinárodní akci přijela přednášet řada zajímavých zahraničních hostů: např. člen Mezinárodní teologické komise Nicholaus Segeja, profesor sociální práce z Kansaské univerzity Edward R. Canda, turecko-německý odborník na občanské války dr. Can Zeyrek nebo lektorka tibetských tanců Jia Lin. Studenti si mohli vyslechnout na tři desítky přednášek a setkat se s vrstevníky ze čtyř středoevropských zemí.

„Na třetím ročníku International Teaching Week mě nejvíc potěšilo, kolik studentů i akademiků se aktivně zapojilo, ať už šlo o moderování, péči o hosty, focení, nebo třeba vaření kávy,“ uvedl proděkan pro zahraničí doc. Dominik Opatrný, který ve dnech 30. 10. do 2. 11. 2023 spolu se Zahraničním oddělením CMTF UP akci organizoval.

Program + anotace přednášek: https://www.cmtf.upol.cz/international-teaching-week/