Zenová meditace a křesťanství

pondělí 26. srpen 2019, 17:35

Buddhistická zenová mistryně a učitelka Soeng Hyang, občanským jménem Barbara Rhodes, promluví na téma zenové meditace na půdě teologické fakulty. Soeng Hyang se věnuje zenu od roku 1972. Stála u zrodu Providence Zen Center buddhistické školy Kwan Um ve Spojených státech amerických. V profesním životě se věnuje hospicové péči.

Na úvod setkání promluví na téma zen a křesťanství olomoucký studentský kněz a administrátor akademické farnosti Jan Regner, SJ. Hlavním bodem je přednáška a především dotazy směřované na zenovou učitelku.

Setkání proběhne 4. 9. 2019 od 18:00 v aule Cyrilometodějské teologické fakulty v Olomouci.

Akci pořádá zenová škola Kwan Um a Institut interkulturního, mezináboženského a ekumenického výzkumu a dialogu při CMTF UP v Olomouci.

Kontaktní osoba: Jaroslav Franc, jaroslav.franc@upol.cz