Vznik a prohlubování náboženského extremismu (přednáška 5.12. ve 14:00)

Čtvrtek 30. listopad 2017, 13:40

Host z Íránu na CMTF UP hovoří na téma nábožensky motivovaného extremismu

Aktuální otázky nábožensky motivovaného násilí otevře host z Íránu na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Přednáška a následující diskuze je příležitostí seznámit se s pohledem odborníka vycházejícího z neevropské akademické tradice. Organizátorem je Institut mezikulturního, mezináboženského a ekumenického výzkumu a dialogu.

Profesor Šahrijár Šudžajpur z Mezinárodní Univerzity Al-Mustafa v íránském Qomu přednese v úterý 5. 12. 2017 od 14:00 přednášku na téma "Vznik a prohlubování náboženského extremismu a sektářství v Blízkovýchodních zemích, kontext veřejných, vysokoškolských vzdělávacích systémů".

Přednáška proběhne v angličtině, v případě zájmu posluchačů může být přeložena do češtiny. Po přednášce bude následovat diskuze, ve které host zodpoví dotazy. Pan profesor hovoří mimo svůj rodný jazyk také francouzsky a anglicky.

Přednáška se uskuteční v učebně U 11/4 v hlavní budově CMTF UP na Univerzitní ulici č. 22.

Více informací je možné získat na adrese jaroslav.franc@upol.cz nebo na telefonním čísle +420 585 637 176.