Jak poprvé na koleje? Pozor na změnu při vyzvedávání klíčů

Foto: Vojtěch Duda
Čtvrtek 24. srpen 2023, 14:31 – Text: Gabriela Sýkorová Dvorníková

Ubytovat se na kolejích Univerzity Palackého pro nadcházející akademický rok je možné od pátku 1. září, nejpozději pak v neděli 17. září v rámci tzv. „ubytovací neděle“. Potřeba je průkaz totožnosti či u cizinců pas. Rozpis přesných termínů, kdy se můžete přijet ubytovat, a kanceláří pro vyzvednutí klíčů, kde došlo oproti loňsku ke změně, najdete níže v článku.

Kdy se lze ubytovat?

Nástup studentů a studentek k ubytování v akademickém roce 2023/2024 proběhne v jednotlivých lokalitách v následujících termínech:

• Koleje Generála Svobody, koleje J. L. Fischera, koleje B. Václavka, kolej Šmeralova, kolej 17. listopadu a koleje Neředín I, II, III a IV: 1.–15. září 2023 v době od 7:00–14:00 (vždy jen v pracovní dny)
  • Kolej Chválkovice a E. Rošického: 11.–15. září 2023 v době od 7:00–14:00 (vždy jen v pracovní dny)

Posledním termínem k řádnému ubytování na kolejích UP bude pro všechny koleje neděle 17. září 2023 v době od 14:00 do 19:00.

V případě, že z nějakého důvodu nemůže studující nastoupit na koleje v řádných výše uvedených termínech, je potřeba se před nástupem domluvit s referentkou nebo vedoucí příslušné koleje.

Kde si vyzvednout klíče?

Oproti předchozímu roku došlo pro některé koleje (vyznačeno níže v rozpise kolejí) ke změně místa, kde si studující vyzvedne při svém nástupu k ubytování klíče.

Referentky ubytují studenta na základě předložení průkazu totožnosti či předložení platného cestovního pasu u cizinců a předají mu inventární kartu na ložní prádlo, klíče od pokoje a v případě cizinců, kteří potřebují originál k vyřízení víza, také Smlouvu o ubytování.

Podrobný rozpis pro vyzvednutí klíčů:

• Kolej Šmeralova
    – kancelář referentky na koleji Šmeralova, Šmeralova 6
  • Kolej 17. listopadu
    – kancelář referentky na koleji Šmeralova, Šmeralova 6 (nově)
  • Koleje B. Václavka
    – kancelář referentky na koleji Šmeralova, Šmeralova 6 (nově)
  • Koleje Generála Svobody
    – kancelář referentky na koleji Generála Svobody, Šmeralova 12
  • Koleje J. L. Fischera
    – kancelář referentky na koleji Generála Svobody, Šmeralova 12 (nově)
  • Kolej Chválkovice
    – kancelář referentky na koleji Generála Svobody, Šmeralova 12
  • Koleje Neředín I, II, III a IV
    – kancelář referentky na koleji Neředín II, U Letiště 786
  • Kolej E. Rošického
    – recepce koleje E. Rošického, U Sportovní haly 4

Úhrada kolejného

Studující ubytovaní na UP mají možnost hradit kolejné formou inkasní platby z účtu, trvalým příkazem, převodem z účtu či online přes platební bránu GP Webpay, použitím platební karty na místech, kde to dovoluje technické vybavení Správy kolejí a menz UP (recepce kolejí Neředín II, Generála Svobody a B. Václavka) či v odůvodněných případech v hotovosti, např. zejména při nástupu k ubytování na recepci příslušné koleje. Splatnost kolejného je sjednána ve Smlouvě o ubytování.

Další informace k pobytu na kolejích

Platné ceníky ubytování, Domovní řád, Řád vysokoškolské koleje včetně požárních a hygienických předpisů, informace o stravování a kontakty na vedoucí a referentku koleje najdou ubytovaní na úředních deskách, resp. nástěnkách jednotlivých kolejí a na webu SKM.

Další podrobnosti k ubytování či platbě kolejného jsou shrnuty v příkazu ředitele SKM dostupném na webu v sekci dokumentů. Týká se studujících bakalářského, magisterského a doktorského studijního programu v prezenční formě, vzdělávacích programů v rámci EU, CEEPUS, všech dlouhodobých výměnných programů UP a studijních pobytů zahraničních studentů.

Studenti, kteří bydleli na kolejích i přes prázdniny, podepíší Smlouvu o ubytování pro nadcházející akademický rok elektronicky v systému ISKAM a přestěhují se na příslušnou kolej – vše vyřídí v kanceláři referentky koleje.