Využití dramatu při výuce, pohoda ve třídě: konference pro učitele

Pátek 11. listopad 2022, 11:07 – Text: Lenka Peřinová

Cyrilometodějská teologická fakulta UP zve zájemce z řad pedagogů a studentů na konferenci s názvem Znalosti nestačí aneb Wellbeing na českých školách – mýtus nebo příležitost? Účastníci se mohou těšit na odborné přednášky i praktické workshopy. Setkání se uskuteční 18. a 19. listopadu 2022 v Kateřinské ulici. Pořádá jej Institut sociálního zdraví CMTF UP ve spolupráci se Sdružením D, s jehož pomocí během dvou let uskutečnil ve školách řadu edukačních programů týkajících se témat jako je např. porucha příjmu potravy, kyberšikana a ADHD.

„Cílem projektu byla příprava vzdělávací podpory zaměřená na oblasti bezpečného klimatu škol a primární prevence rizikového chování. Realizací aktivit došlo ke zlepšení kompetencí pedagogů a učitelé českých škol tak získali základní povědomí o možnostech řešení krizových situací a znalosti, jak jim předcházet,“ uvedl projektový manažer Evžen Weigl.

Konference je určena především těm pedagogům prvního i druhého stupně ZŠ a studentům, kteří se zajímají o zlepšení klimatu ve třídě, o téma wellbeingu a duševní hygieny v českých školách. „Během dvou dnů u nás vystoupí řada odborníků, obzvlášť bych chtěl ale upozornit na workshop zahraničního lektora prof. Allana Owense, který se s námi interaktivní formou podělí o své postupy ve využití dramatu a divadla ve výchově a vzdělávání,“ dodal Weigl.

Počet míst je omezený. V případě zájmu se hlaste na email: aktuality@sdruzenid.cz.

Uveďte jméno, titul, datum a místo narození a vysílající organizaci (pro účely vystavení certifikátu o účasti).

Konference uzavře projekt Škola dobrých vztahů, který CMTF UP realizuje od roku 2020.

PROGRAM:

PÁTEK 18.11.

9:00 - 9:30      Prezence účastníků

9:30 - 10:00    Zahájení

10:00 - 11:00  Mgr. Anna Kubíčková (ČOSIV): Pozitivní podpora chování PBIS

11:00 - 11:30  COFFEE BREAK

11:30 - 14:00

sk. A: Mgr. Tomáš Mohapl Doležal (Legato Lužánky Brno): BÝT ČI NEBÝT? V POHODĚ, SPOKOJEN – praktická ukázka wellbeingového programu

sk. B: MgA. Bára Meda Řezáčová (Sdružení D Olomouc): Já a my – praktická ukázka wellbeingového programu

14:15 - 16:00  OBĚDOVÁ PAUZA

16:00 - 18:30

sk. B    Mgr. Tomáš Mohapl Doležal (Legato Lužánky Brno): BÝT ČI NEBÝT? V POHODĚ, SPOKOJEN – praktická ukázka wellbeingového programu