Univerzita potřetí ocení dobrovolníky, nominace jsou již otevřeny

Repro: Žurnál UP
pondělí 17. červen 2019, 8:00 – Text: Martin Višňa

Podzimní Dny dobrovolnictví, které se uskuteční v termínu 22. až 24. října, již potřetí vyvrcholí slavnostním vyhlášením laureátů Ceny rektora za zásluhy v oblasti dobrovolnictví. Pořádající Dobrovolnické centrum UP přijímá nominace do 14. října.

„Navrhnout na cenu je možné dobrovolníky z řad studentů a zaměstnanců Univerzity Palackého, kteří dobrovolnickou činnost vykonávali v uplynulém akademickém roce. Nominaci prostřednictvím online formuláře mohou podat neziskové organizace nebo třeba i vyučující, pokud mají na svých pracovištích šikovné studenty či kolegy,“ uvedl manažer Dobrovolnického centra UP Vojtěch Vodseďálek.

Komise, v níž zasednou zástupci Univerzity Palackého a neziskových organizací, obdržené návrhy posoudí na základě několika kritérií, jako je například pravidelnost či délka trvání dobrovolnické činnosti a zejména pak přínos takové činnosti pro dobrovolníka i subjekt, kterému pomáhá.

Ceny se budou předávat 24. října v Kapli Božího Těla, a to v sedmi kategoriích. Nově je zařazena rozvojová a humanitární pomoc, dále je to pak například dobrovolnictví pro děti a mládež, dobrovolnictví ve zdravotnických zařízeních nebo aktivita v univerzitních akcích.

„Hlavním cílem je upozornit na to, že máme na Univerzitě Palackého šikovné lidi, kteří při studiu či zaměstnání vykonávají dobrovolnickou činnost a dělají to dobře. Dobrovolnictví přitom může být důležitou položkou v životopisu, například zahraniční univerzity se u svých uchazečů zajímají o to, jestli jsou v tomto směru nějak aktivní, jsou schopní a ochotní pomoci,“ dodal Vojtěch Vodseďálek.

Slavnostní vyhlášení letošních laureátů Ceny rektora za zásluhy v oblasti dobrovolnictví bude vrcholem říjnových Dnů dobrovolnictví na UP. Věnovat se budou mimo jiné novým formám dobrovolnické činnosti, například online dobrovolnictví.

Nominovat dobrovolníky z řad studentů a zaměstnanců UP můžete ZDE