The 4rd Central European Young Canonists Forum

Pondělí 12. listopad 2018, 20:05

Mezinárodní vědecká konference začínajících vědeckých pracovníků a doktorandů kanonického práva a teologie

Na CMTF UP v Olomouci se dne 23. 11. 2018 koná již čtvrtý ročník mezinárodní vědecké konference začínajících vědeckých pracovníků a doktorandů kanonického práva a teologie. Konference je zaměřena na sdílení výsledků výzkumu v oblasti kanonického práva a teologie, konfesního práva i historie ve středoevropském prostoru. V letošním roce se akce účastní deset mladých badatelů z Polska, České republiky, Rakouska a Švýcarska. Příspěvky zohledňují jimi aktuálně zkoumaná témata a v letošním roce jsou zaměřeny nejčastěji na problematiku ochrany práv a povinností křesťanů (právo na informace a ochrany soukromí; ochrana osobních údajů v praxi polské katolické církve), otázky řízení církve (místní církve v kontextu spoluzodpovědnosti celého Božího lidu; legální a nelegální církevní struktury v Číně; zvláštní zmocnění Římské roty), oblasti manželství a svátostí (pastorace manželů před a po sňatku; manželství v indické církvi; některé příčiny neplatnosti manželství dle c. 1095 n. 3; redukce, přenesení a změna mešních závazků) či historických témat (významní kanonisté - řeholníci v Československu 1950 - 1990). Jednacími jazyky konference jsou čeština, polština a němčina. Akce je spolupořádána místní CMTF UP ve spolupráci s Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Informace a web konference:

www.youngcanonistsforum.com

Místo a doba konání: CMTF UP, Univerzitní 22, aula (9 -15h).