Teologická fakulta nabízí nový kurz pracovníkům v církevním prostředí

Neděle 6. srpen 2023, 15:07 – Text: Lenka Peřinová

Cyrilometodějská teologická fakulta UP otevírá nový kurz s názvem Evangelizace a média. Určen je především pro pracovníky v církevním prostředí. Kurz se uskuteční 15. září 2023 v budově fakulty Na Hradě, potrvá od 9 do 15 hodin. Přihlášku už je možné posílat, deadline pro její podání je 1. září. Kurz se bude konat pod záštitou biskupa Mons. Josefa Nuzíka, administrátora olomoucké arcidiecéze a Velkého kancléře Cyrilometodějské teologické fakulty UP.

Skupina bude čítat maximálně 20 přihlášených – lektoři tak budou mít prostor pro individuální práci se zájemci.

„Účastníci kurzu se seznámí s postojem církevních lídrů k problematice šíření evangelia prostřednictvím médií a sociálních sítí. Naučí se základní praktiky ze světa médií a vyzkouší si prezentovat dané téma prostřednictvím mediálních kanálů. Součástí kurzu bude i tzv. mediální tréning,“ uvedl garant kurzu doc. Jaroslav Franc.

Mezi témata, která budou na kurzu diskutována, patří např. postoje vatikánského stolce k problematice médií, práce v mediálním prostředí, evangelium na sociálních sítích a mediální tréning – práce s obrazem a zvukem.

Kurzem provedou tři zkušení lektoři:

• Mgr. Jana Strýčková – dramaturgyně České televize, redaktorka, moderátorka
  • Doc. Jaroslav Franc – teolog, vedoucí Katedry komunikace CMTF UP
  • Mgr. Veronika Müllerová – pedagožka (Katedra komunikace CMTF UP), působila v České televizi jako režisérka, kameramanka a střihačka

Cena kurzu: 1 000 Kč

• Výuka: budova CMTF UP, Na Hradě 5, Olomouc
  • Veškeré informace o kurzech celoživotního vzdělávání podává Mgr. Edita Lukášová, tel. 585 637 174, e-mail: edita.lukasova@upol.cz

Přihláška: https://czv-up.upol.cz/cs/registration/3003/detail/terms