Nový Portál Univerzity Palackého

středa 8. listopad 2017, 7:59 – Text: DA

Vážení uživatelé, o víkendu byl spuštěn do ostrého provozu nový Portál Univerzity Palackého na webové adrese https://portal.upol.cz . Portál umožňuje spuštění jednotlivých aplikací univerzitního informačního systému za využití jednotného systému přihlášení.

Ke svému profilu se dostanete kliknutím na ikonu fotografie nebo z menu aplikace v pravém horním rohu. Aplikace a kontakty na UP můžete vyhledávat pomocí textového pole v horní liště aplikace.

Pokud máte potíže s prohlížením nového portálu, je pravděpodobně nutno aktualizovat mezipaměť prohlížeče stiskem kláves Ctrl a F5, případně v menu prohlížeče. Pokud problémy přetrvávají, doporučujeme vymazat historii prohlížení. Portál také není možno využívat s historickými a nepodporovanými verzemi internetových prohlížečů včetně režimu kompatibility v Internet Exploreru.

V případě jakýchkoli problémů s novým portálem se prosím obracejte na HelpDesk prostřednictvím aplikace https://helpdesk.upol.cz/, dále na fakultní správce počítačové sítě nebo přímo na podporu Centra výpočetní techniky (lenka.ceplova@upol.cz – klapka 1842, tomas.baurek@upol.cz – klapka 1839). Původní portál bude po omezenou dobu dostupný na adrese https://oldportal.upol.cz/.

V současné chvíli registrujeme ještě několik problémů, na jejichž odstranění intenzivně pracujeme. Za případná dočasná omezení se předem omlouváme. Současně věříme, že nový portál naplní očekávání, které do něj vkládáme zejména v oblasti bezpečnosti a uživatelského komfortu.

Centrum výpočetní techniky Univerzity Palackého