Nejčastější otázky a odpovědi k bakalářskému studijnímu programu Teologie v distanční formě:

Čtvrtek 17. září 2020, 19:13

Jaké jsou podmínky přijetí?

Pro přijetí je potřeba splnit tyto podmínky:

• V termínu od 19. 9. do 19. 10. 2020 podat přihlášku (eprihlaska.upol.cz) a zaplatit poplatek za přijímací řízení ve výši 690 Kč (nejlépe v e-přihlášce platební kartou)
  • absolvovaná střední škola (maturita) – úředně ověřené maturitní vysvědčení je třeba dodat na studijní oddělení poštou nebo osobně.
  • Absolvovat zápis ke studiu (uchazeči, kteří podají přihlášku, budou informováni o zápisu studijním oddělením fakulty)

Pro tento akademický rok byl akademickým senátem CMTF odpuštěn přijímací pohovor – žádná přijímací zkouška se tedy nekoná.

Je kapacita programu omezena? Bude se přijímat podle pořadí přihlášení?

Vzhledem k tomu, že pro letošní akademický rok byla odpuštěna přijímací zkouška, budou přijati všichni, kdo podají přihlášku a zaplatí poplatek.  Následně je třeba řádně se zapsat ke studiu.

Bude vše skutečně probíhat on-line?

Ano. Všechny přednášky, semináře (webináře) i celé studium bude probíhat online. Některé webináře budou umožňovat hybridní účast – buď osobně na fakultě, nebo prostřednictvím online videokonference.

Co je to webinář a je účast na něm povinná?

Webinář (online seminář) je společná část výuky, kdy se vyučující a student setkávají ve výuce ve stejném čase. Setkání bude probíhat ve virtuální třídě (pomocí videokonference). Některé webináře budou hybridní, tzn. bude možná i fyzická účast studenta na výuce. Návštěva fakulty bude vždy dobrovolná.

Pro účast na webinářích platí stejná pravidla jako pro semináře u běžné výuky na vysoké škole. Studenti mají účast na nich zpravidla povinnou, ale téměř vždy je stanovena určitá míra povolené absence. Povinnost účastnit se seminářů i povolenou míru absence stanovují vyučující jednotlivých předmětů.

Bude webinář uložen v archivu, pokud se nebudu moci účastnit?

O vytváření záznamů z webinářů budeme usilovat. Nezaručujeme, že se nám vždy podaří nahrávku uskutečnit. Pokud bude existovat záznam, bude dostupný prostřednictvím výukové platformy.

Kdy bude probíhat on-line webinář – víkend nebo pracovní den?

Webináře budou realizovány v pracovní dny v podvečer. Za zimní semestr bude rovněž několik (2 – 3) celodenní webináře v sobotu. Přesný rozvrh webinářů bude dán rozvrhem studia, který se v současné době intenzívně připravuje.

Budou i zkoušky a SZZ on-line?

Běžné zkoušky budou probíhat pomocí online nástrojů (testy v internetové platformě, videokonferenční zkoušky), v případě zájmu studentů a možností vyučujícího i v budově fakulty.

Státní závěrečné zkoušky budou probíhat v obou variantách – online i za fyzické účasti na fakultě. Způsob účasti bude domluven se studentem.

Jak bude probíhat obhajoba bakalářské práce či projektu?

V rámci programu nebude vypracovávána klasická bakalářská práce ani projekt. Ověření schopností a dovedností argumentovat a samostatně zpracovat teologické téma bude probíhat formou závěrečné disputace. Na začátku 3. ročníku si student zvolí své téma (stejně jako si volí téma bakalářské práce) a bude se celý rok pod vedením konzultanta připravovat na přednesení a obhajobu svých tezí a názorů ke zvolenému tématu. Závěrečná disputace bude součástí státních závěrečných zkoušek a každému studentovi bude určen oponent, který s ním za účasti celé komise, spolužáků i veřejnosti disputaci povede.

Kdy bude k dispozici rozvrh a studijní plán?

Studijní plán bude zveřejněn ve studijní agendě UP (IS STAG) přibližně do týdne. Rozvrh bude k dispozici v době nástupu do studia (konec října/začátek listopadu).

Je studium bezplatné?

Ano. Studium je řádným studiem v českém jazyce podle zákona 111/1998 Sb., o vysokých školách. Za studium se tedy neplatí. Na studenty se však vztahuje povinnost platit poplatky za delší studium, pokud dobu svého studia překročí o více než jeden rok nebo mají za sebou neúspěšné studium jiného studijního programu na vysoké škole v ČR.

Jaká je délka studia?

Standardní dobou studia v bakalářském studijním programu jsou 3 roky. Maximální dobou studia (nejdelší možnou) je 6 let. Student může v průběhu studia požádat o přerušení až na 2 semestry.

Další informace jsou k dispozici na www.teologieonline.cz.