Hostovské přednášky našich akademiků na univerzitách v Gruzii

Foto: სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტი • SabaUni, Ilia State University ილიას სახელმწიფოუნივერსიტეტი
Pátek 23. červen 2023, 15:07 – Text: Lenka Peřinová

Mezinárodního kulatého stolu se na Univerzitě Sulkhan-Saba Orbeliani zúčastnil doc. Jaroslav Franc, vedoucí Katedry komunikačních studií CMTF UP. Promluvil o náboženských autoritách a komunitách a jejich roli v mezinárodním prostoru. Odborníky, kteří se na začátku června v Gruzii sešli, zajímalo téma "Imigrační rámec EU: Postavení státních příslušníků třetích zemí" (The EU Immigration Framework: The Position of Third Country Nationals). Setkání moderoval prof. Michel Remi ze Španělska. Účastníci diskutovali o politice, právních předpisech, ochraně lidských práv a o imigrační politice v Evropské unii. Kulatý stůl se konal v rámci Mezinárodního týdne.

Přednáškový cyklus s tématy sociologie rodiny a osobní management připravily pro studenty sociální práce na Ilia State University akademičky z Katedry křesťanské sociální práce CMTF UP dr. Nataša Matulayová, dr. Pavlína Jurníčková a dr. Hana Šlechtová. Partnerskou instituci v gruzínském Tbilisi navštívily v květnu 2023. Katedra křesťanské sociální práce s kolegy z Ilia State University úzce spolupracuje od roku 2018.

„Na Ilia State University jezdíme velmi rádi, cítíme se tam už jako doma. Myslím, že naše vztahy jsou nadstandardní. Tým prof. Sadzaglishvili je nesmírně aktivní – jsou členy mezinárodních projektových týmů, pravidelně publikují ve světově uznávaných časopisech, jejich studenti sociální práce se kromě studia věnují kreativním service-learningovým projektům, probíhá intenzivní spolupráce s Gruzínskou asociací sociálních pracovníků. Během naší návštěvy v Tbilisi a během návštěvy prof. Sadzaglishvili na naší katedře byla dohodnuta konkrétní výzkumná spolupráce, jejímž výsledkem bude publikační činnost. Naplánovali jsme také spolupráci v rámci nadcházejícího International Teaching Week,“ uvedla dr. Nataša Matulayová z Katedry křesťanské sociální práce CMTF UP.

Aktivity na obou univerzitách bylo možné uskutečnit díky projektu ICM Erasmus+, Gruzie 2020.