CMTF má nové senátory i zástupkyni v Etické komisi UP

Akademický senát CMTF.
Foto: Martin Višňa
Pondělí 16. prosinec 2019, 10:00 – Text: Martin Višňa

Zhodnocení nedávných doplňovacích voleb, schválení nového člena Etické komise UP nebo diskuzi o budoucnosti Dobrovolnického centra UP měli na programu svého posledního jednání v letošním roce senátoři cyrilometodějské teologické fakulty.

Doplňovací volby do studentské komory Akademického senátu CMTF proběhly v listopadu. Novými členy senátu byli zvoleni Ráchel Jiroutová, Barbora Nováková a Vojtěch Buchta, kteří se na zasedání představili svým kolegům. Zároveň došlo k volbě nového studentského místopředsedy senátu, tím se stala služebně nejstarší studentská senátorka Martina Igazová (v Žurnálu jste se již dříve mohli dočíst o jejích dobrovolnických aktivitách, viz zde). 

Volební téma otevřeli senátoři i v souvislosti s vyhlášením voleb do Akademického senátu UP, pro které schválili dílčí volební komisi a harmonogram.

Cyrilometodějská teologická fakulta bude mít také nového zástupce v Etické komisi UP. Pavel Černuška na své členství rezignoval. „Jednání komise jsem se opakovaně nemohl zúčastnit ze zdravotních důvodů. Moje rezignace nesouvisí s děním na univerzitě,“ připomněl senátor a člen katedry biblických věd. Děkan Peter Tavel nominoval jako novou zástupkyni fakulty v komisi emeritní děkanku Ivanu Vlkovou jako člověka, který má morální kredit a orientuje se v aktuálním dění. Senát s touto nominací souhlasil.

Děkan Peter Tavel společně s tajemníkem Ivanem Drábkem senátory seznámili s postupem rekonstrukce budovy Kateřinská 17, která se má stát výzkumným centrem fakulty a například i místem výuky nového studijního programu Etika a kultura v mediální komunikaci.

Hostem zasedání byla také vedoucí katedry křesťanské sociální práce Tatiana Matulayová, která promluvila o Dobrovolnickém centru UP. To vzniklo před časem pod hlavičkou již skončeného projektu Romspido. Na závěr diskuze o budoucnosti centra senát přijal usnesení, v němž vyzdvihává přínos činnosti Dobrovolnického centra UP, doporučuje jeho zařazení do strategických dokumentů fakulty a univerzity a apeluje na hledání možností financování centra.  

V příštím roce se Akademický senát CMTF poprvé sejde 11. března.

Zpět