Chcete být oporou potřebným? Přihlaste se do kurzu Duchovního doprovázení

Sobota 17. červen 2023, 15:07 – Text: Lenka Peřinová

Chcete být oporou potřebným? Přihlaste se do kurzu Duchovního doprovázení

• Jste řeholník, kněz nebo laik, který se připravuje na službu duchovního doprovázení?
  • Rádi byste obohatili svůj duchovní život?
  • Chcete se seznámit s problematikou duchovního provázení?

Cyrilometodějská teologická fakulta UP nabízí kurz s názvem Duchovní doprovázení – teoretická část. Uskuteční se ve formě tří víkendových setkání v aule CMTF v Univerzitní ulici. Absolvent kurzu se naučí, jak vést duchovní rozhovor, seznámí se s problematikou duchovního doprovázení. Přihlášky přijímáme do 20. září.

Přihláška: https://czv-up.upol.cz/cs/registration/2953/detail/terms

Účastnický poplatek: 2 900 Kč

První setkání se uskuteční v termínu 22.–23. září 2023.

Další navážou v termínech 20.–21. 10. a 15.–16. 12. 2023.

Program:

Otázky duchovního života; Examen – modlitba zpytování svědomí; základy vedení duchovního rozhovoru; uvedení do modlitby, rozlišování; obrazy Boha, lidství; individuální genderové rozdíly v prožívání religiozity a spirituality

Tým lektorů:

Ing. Mgr. ThLic. František Hylmar, Mgr. Klára Maliňáková, Ph.D., Mgr. Veronika Řeháková, Ph.D., Mgr. Daniel Bořkovec, Mgr. Hana Čížková, Mgr. Dana Jakšičová