Olomoucký majáles UP bude hledat popkulturu kolem nás

Studenti, majáles a Olomouc patří k sobě.
Foto: Majáles UP
Čtvrtek 14. březen 2019, 12:32 – Text: (red)

Studenti studentům. Olomoucký majáles i letos pokračuje jako jeden z posledních v Česku v původním nekomerčním duchu majálesů a tradičně nabídne zdarma pestrý kulturní i doprovodný program. Svátkem (nejen) všech studentů ožijí různá místa Olomouce ve dnech 6. a 7. května. Májové veselí na nádvoří Knihovny UP nebo v areálu na Konviktu se tentokrát ponese v duchu popkultury.

Koncerty, divadla, filmy, swingová tančírna, fotosoutěž, mini verze oblíbeného DizajnTrhu, sportovní aktivity či vycházející hvězdy stand up comedy. To vše organizátoři mohou slíbit již nyní a další překvapení připravují. Nespoutanost a pestrobarevnost celého programu přitom podtrhuje i nepředvídatelné téma letošního ročníku Olomouckého majálesu UP – „Popkultura kolem nás“.

„Po loňském stoletém výročí republiky jsme si tentokrát vzali na paškál populární kulturu, která nás nejenže dnes a denně obklopuje, ale především ovlivňuje. Ať již tím, že nás posouvá dál, nebo tím, že nás naopak drží v našich sociálních bublinách. Mějte tedy oči na stopkách a vymýšlejte si svůj majálesový popkulturní kostým. Superhrdinové, hollywoodské hvězdy, pěvecké ikony, kluci a holky z plakátů, Micky Mousové – všechno bereme,“ přibližuje téma letošních májových oslav Ondřej Martínek, koordinátor majálesu.

Hlavní program se tentokrát odehraje 7. května na nádvoří univerzitní knihovny (Zbrojnice) a v jejím okolí. Nedočkavci však budou odměněni již o den dříve – 6. května totiž 9. ročník Olomouckého majálesu UP odstartuje programem v divadelním šapitó na Konviktu a benefičním dvojkoncertem v Jazz Tibet Clubu. K vidění a slyšení zde budou jak divadelní představení, oblíbený hospodský kvíz či filmová projekce, tak i doprovodný program v podobě rukodělných workshopů a odpočinkové zóny Zaparkuj. Během hlavního dne pak nebudou chybět ani interaktivní prezentace čtyř desítek studentských a neziskových organizací či výborná lokální gastronomie.

Z potvrzených interpretů je již nyní zřejmé, že se nabaží lidé všech chutí, stylů i vyznání. Žánrové hranice neexistují, pojítkem je kvalita sdělení. Je libo hip hopové bardy P.S.H.? Titulem nejlepší koncertní kapely ověnčené slovenské rockery Korben Dallas? Dvěma Anděly oceněné The Atavists? Nebo snad rozpustilou elektroniku Killiekrankie? Všechno bude. A brzy bude ještě více.

Více informací najdete ZDE.