Hlavní menza zahájí provoz v říjnu

Ilustrační fofo: Archiv SKM UP
pátek 21. září 2018, 15:24 – Text: Milada Hronová

Vzhledem k dalšímu zpoždění ze strany generálního dodavatele, není v silách univerzity vyhovět strávníkům v termínu, k jakému se zavázala. Z technických důvodů bude provoz rekonstruované hlavní menzy na třídě 17. listopadu zahájen v říjnu. Dosavadní náhradní možnosti stravování zůstávají v plném provozu.

V plném provozu jsou i nadále satelitní menzy v ulicích Šmeralova a Křížkovského, v Neředíně i v Holici, které budou fungovat v nezměněném režimu. „Každá z nich i nadále pojede na maximální možný výkon. I v dalších vytížených dnech začátku semestru naše strávníky velmi prosíme o pochopení a toleranci,“ uvedl Josef Suchánek, ředitel SKM UP.  Dodal, že o přesném termínu otevření bude vedení SKM strávníky zavčas informovat.

Stejně jako v tomto týdnu, tak i v těch nadcházejících mohou studenti, akademici a zaměstnanci využít především prostory v menze na Šmeralově ulici na stejnojmenné koleji, která převzala roli hlavní jídelny už od začátku rekonstrukce.

Rekonstrukce a modernizace menzy, kterou provádí firma VW WACHAL, a. s., probíhá od letošního května. Týká se celé budovy i zavedení moderních technologií, které odpovídají současným standardům. Studenti, akademici a zaměstnanci univerzity se v říjnu mohou těšit na vylepšené a mnohem komfortnější zázemí, moderní gastronomickou techniku i novou výdejnu jídel.