7. 5. 2019 od 10:10 do 11:50 — Hostovská přednáška dr. Dr. Małgorzaty Kostrzyńské

Úterý 26. březen 2019, 16:55

Katedra křesťanské sociální práce CMTF UP srdečně zve

Dr. MAŁGORZATA KOSTRZYŃSKA
Hostovská přednáška

KDY: 7. 5. 2019 od 10:10 do 11:50
KDE: učebna H3, 4. podlaží

Empowerment v sociální práci s osobami bez domova

Dr. Kostrzyńska pracuje na Katedře Pedagogiki Społecznej Univerzity v Lodži. Věnuje se problematice bezdomovectví, procesům sociálního začleňování a vyloučení, stigmatizace, posílení postavení vyloučených osob, občanského sdružování a sociální ekonomice. Podílí se na realizaci koncepce vysokoškolského vzdělávání založeném na projektovém učení. Byla koordinátorkou a v současné době je dobrovolnicí projektu "Domni - Bezdomni". Je spoluzakladatelkou Centra sociálních inovací na Lodžské univerzitě a členkou Lodžského Partnerství v situaci vyloučení a bezdomovectví. V současné době realizuje sociální projekt "Łódź Bezdomna", ve kterém lidé, kteří zažívají bezdomovectví, používají fotografie, které sami vytvořili a tak prezentují svůj pohled na život ve městě.

Přednáška bude vedena v polském a českém jazyce.