Cyrilometodějská teologická fakulta UP pořádá již 2. ročník Veletrhu inkluze

Úterý 22. květen 2018, 13:17

7. června 2018 od 9.00 do 15:30 hod. pořádá Cyrilometodějská teologická fakulta UP v Uměleckém centru UP, Univerzitní 3, Olomouc, již druhý ročník Veletrhu inkluze.

Navázala tak na loňský první ročník, který byl zaměřen na výzvy vstupu do předškolního vzdělávacího systému.

Letošní veletrh je odborně zaměřen na nástup žáků ze sociálně znevýhodněného prostředí na základní školu. Opět se můžete těšit na příspěvky renomovaných odborníků z oblasti inkluzivního vzdělávání.

Populární části nabízí bohatý hudebně taneční program. Pro školáky je připraven celodenní pestrý doprovodný program volnočasových aktivit: Škola hrou s tvůrčí dílnou zaměřenou na rozvíjení prostorové orientace, grafomotorické dovednosti, smyslové vnímání a hravé experimentování s využitím přírodních i netradičních výtvarných materiálů, znalostní kvízy apod.

Veletrh se koná v rámci projektu "Příprava romských dětí ze sociálně marginalizovaných skupin z Olomouckého kraje a okolí na vzdělávání pomocí dobrovolnictví a se zohledněním spirituálních potřeb" reg. číslo CZ.02.3.61/0.0/0.0/15_007/0000185, podpořeného MŠMT, jeho partnery jsou:

Člověk v tísni, o.p.s.
Charita Olomouc
ESTER z. s.
SPOLEČNĚ-JEKHETANE, o.p.s.
P-centrum, spolek
Olomoucký kraj
Statutární město Olomouc

Kromě výše uvedených: CMŠ Ovečka z Olomouce, CZŠ sv. Voršily z Olomouce, ZŠ Hranická, Přerov-Předmostí a Arcibiskupské Gymnázium v Kroměříži.

Na Vaši účast se těší děkan Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a odborný ředitel projektu Peter Tavel.