21. 2. 2019 od 10:30 — Workshop pro studenty se specializací Sociální práce v rodinách

Pátek 8. únor 2019, 14:52

Workshop k tématu deinstitucionalizace

Je možné, aby všechny děti vyrůstaly v rodině?

Je možné zrušit všechny ústavní zařízení pro děti?

A je možné je něčím nahradit?

Workshop se zaměřuje na problematiku péče o ohrožené děti.

Nabízí studentům možnost dovědět se více o tom, zda je možné najít pro děti jinou péči než ústavní a proč je to důležité.

Věnuje se otázkám jak a proč začít s deinstitucionalizací, co je nejlepší zájem dítěte a problematice práv dětí a jejich dodržování a vlivu ústavní a rodinné péče na vývoj dítěte.

Studenti si budou moci vyzkoušet sestavení komunikační strategie a dále pak naplánovat komunitní služby pro děti žijící v ústavním zařízení.

Kdy: 21. 2. 2019 10:30 — 14:00

Lektoři: Alena Svobodová, Jindřich Racek

Kde: Na Hradě 5, 4. podlaží učebna H4

LUMOS je mezinárodní nezisková organizace zaměřená na pomoc znevýhodněným dětem po celém světě, které jsou nucené z různých důvodů opustit svoji biologickou rodinu a žít v ústavech. Hlavním cílem organizace je přispět ke změně systému péče o ohrožené děti, tak aby děti měly možnost především zůstat ve své biologické rodině nebo měly možnost vyrůstat v náhradní rodinné péči. Více na www.wearelumos.org