Španělský expert na Katedře křesťanské sociální práce CMTF UP

Pátek 8. březen 2019, 15:29 – Text: Jakub Doležel

V rámci pedagogických mobility projektu Erasmus+ bude na CMTF UP hostovat Dr. Rainer Gehrig.

Dr. Gehrig získal doktorát v oboru Caritaswissenschaft und Christliche Sozialarbeit na Albert-Ludwigs-Universität v německém Freiburgu pod vedením prof. Dr. Heinricha Pompeye, zakladatele Katedry křesťanské sociální práce a v roce 2017 také laureáta čestného doktorátu Univerzity Palackého v Olomouci. V současnosti působí jako ředitel magisterského studia Sociální rozvoj a akademický koordinátor Mezinárodního institutu Jana Pavla II. pro Charitu a dobrovolnictví na Katolické univerzitě sv. Antonína v Murcii. Zde má na starosti distanční magisterský třísemestrální obor, který našel značný odbyt v několika zemích Latinské Ameriky a mezi jeho absolventy jsou údajně i vnoučata Fidela Castra. Dr. Gehrig se zde věnuje výuce Teologie charity, Teorií chudoby a Komunikačních dovedností v pomáhajícím vztahu. Výzkumně se zaměřuje na koncept organizační identity a kultury v prostředí katolických Charit a dále na dobrovolnictví a jeho charakteristiky.

V rámci erasmovských mobilit je tento kolega hostem v Olomouci už od roku 2009. Tentokrát svou výuku zaměří na témata (1) výzkumu organizační identity španělských Charit a (2) spirituálních kompetencí sociálních pracovníků.

Výuka vedená v anglickém jazyku proběhne 9. 4. a 10. 4., vždy ve 14-15:30 v učebně H3, v budově Na Hradě 5, Olomouc.