Vyrazte na zahraniční stáž se studentskou organizací AIESEC

Ilustrační foto: pexels.com
Pátek 11. květen 2018, 9:40 – Text: RW

Přemýšlíte nad zahraniční stáží? Chcete využít svůj čas efektivně, zdokonalit si své jazykové schopnosti a získat nové zkušenosti? Chcete si zapsat zajímavou zkušenost do svého životopisu, a tím zvýšit svoji šanci na pracovním trhu? Nezisková a nevládní organizace AIESEC se ve spolupráci s OSN snaží naplnit cíle udržitelného rozvoje prostřednictvím zahraničních stáží a díky tomu vám nabízí možnost vyjetí na 3 typy stáží ve více než 120 zemích světa.

1) Global Volunteer

• dobrovolnické stáže (6 až 12 týdnů);
  • pro studenty od 18 do 30 let;
  • např. kulturní, vzdělávací, enviromentální, marketingové stáže (lze prezentovat kulturu ČR, vyučovat angličtinu ve vzdělávacím zařízení, šířit povědomí o znečištění planety mezi místní obyvatele, cestovat po dané zemi a tvořit blog se zážitky z cest a mnoho dalšího);
  • vybírat si můžete z databáze stáží, která je volně přístupná;
  • dobrovolnické stáže jsou určeny pro každého, často je to pro studenty první zahraniční zkušenost;
  • na stáži pracujete s týmem dalších dobrovolníků;
  • na nic nejste sami – podporou vám je tzv. buddy, člověk z dané země, který se o vás stará během celého pobytu (vyzvedává vás na letišti, zařizuje vám jízdenky, zavede vás na ubytování atd.).

2) Global Talent

• pracovní stáže, které trvají od 3 do 18 měsíců;
  • určeny pro zkušenější studenty nebo absolventy VŠ;
  • možnost pracovat v IT, marketingu, managementu, vzdělávání (výuka ve školách) atd.;
  • vybírat můžete z nepřeberného množství stáží;
  • díky stáži zlepšíte své dovednosti, získáte zahraniční zkušenost, a tím zvýšíte svoji uplatnitelnost na pracovním trhu.

3) Global Enterpreneur

• stáže trvající maximálně 3 měsíce;
  • práce ve start-upech – firmách, které se snaží expandovat na pracovní trh (vy se můžete podílet na jejím rozvoji).

Pokud by vás cokoli zajímalo, neváhejte nás kontaktovat, můžeme se sejít osobně a všechno probrat. Společně najdeme vhodnou stáž právě pro vás. Inspirovat se můžete na webu www.nastaz.cz (na kterém získáte více informací o stážích a dočtete se příběhy stážistů). Databázi všech našich stáží pak najdete na www.aiesec.org.

Adam Jiříček | koordinátor zahraničních stáží AIESEC Olomouc
E: adam.jiricek@aiesec.cz